صفحه اصلی          قوانین آموزشی          تقویم آموزشی          سایتهای مرتبط          نظرها و پیشنهادها          ارتباط با ما


 تاریخ خبر :          14/06/89          14:16  
    عنوان خبر : مراحل ، شرايط و راهنماي انتخاب واحد اينترنتي نیمسال اول سال تحصیلی 90-1389
  خلاصه خبر :  
  

قابل توجه دانشجويان محترم موسسه عرفان

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید ، تغییرات ،  مراحل ، شرايط و راهنماي انتخاب واحد اينترنتي نیمسال اول سال تحصیلی 90-1389به شرح ذيل خدمتتان ايفاد مي گردد :

1. انتخاب واحد به صورت اینترنتی خواهد بود لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری به آموزش خودداری فرمایید.
2. زمان انتخاب واحد ، برنامه هفتگی ، چارت درسی و برنامه دروس عمومی متعاقباً از طریق سایت اعلام خواهد شد.
3. دانشجویانی که بدهی به موسسه دارند به دلیل نداشتن مجوز مالی نمی توانند انتخاب واحد نمایند مگر اینکه تا قبل از انتخاب واحد بدهی  خود را پرداخت نمایند ( پرداخت الکترونیکی از طریق کارت عابر بانک عضو شتاب ) توجه نمایید که مجوز مالی جهت انتخاب واحد توسط امور مالی صادر میشود و این مجوز ارتباطی با آموزش ندارد. ( لطفا در این مورد با آموزش تماس نگیرید. )
4. انتخاب واحد به صورت اینترنتی در تاریخ های مشخص شده ( که متعاقباً اعلام می شود ) برگزار خواهد شد و این زمان تمدید نخواهد شد.
5. با توجه به اینکه درس اندیشه اسلامی2 برای دانشجویان جدید الورود ارائه گردیده ، دقت فرمایید که سایر دروس عمومی برای دیگر ورودی ها ارائه شده  و دارای  ظرفیت محدود می باشد  و امکان افزایش سقف مجاز ثبت واحد  وجود ندارد.
6. دانشجویان  گروه عمران ( رشته های عمران – نقشه برداری – ساختمان و آب و فاضلاب) از شروع ترم تحصیلی تا قبل از حذف و اضافه فرصت دارند فرم تاییدیه انتخاب واحد ( قابل دریافت از پایگاه اینترنتی بخش اطلاعیه ها ) را تکمیل و جهت تایید به استاد مشاور رشته ( که متعاقباً معرفی خواهند شد) تحویل دهند که عدم تایید انتخاب واحد اینترنتی توسط مشاور به منزله لغو انتخاب واحد در حذف و اضافه می باشد.
7.  دانشجويان 2 ترم مشروط متوالی و 3 ترم مشروط متناوب (دوره کارداني و کارشناسي ناپيوسته) و 3 ترم متوالي و 4 ترم متناوب (کارشناسي پيوسته) تا اطلاع ثانوي حق انتخاب واحد ندارند لذا به دانشجويان فوق تذکر داده مي شود درخواست ادامه تحصيل خود را همراه با مشکلاتي که باعث مشروط شدن آنها گرديده (اعم از مشکلات پزشکي ـ خانوادگي و ... ) حضوراً به اداره آموزش تحويل در صورت صدور مجوز ادامه تحصيل از طرف کميسيون موارد خاص ، اجازه انتخاب واحد داده مي شود.
8. دانشجويان ترم آخر که  جهت فارغ التحصيلي نیاز به اخذ بيش از 20 واحد دارند، بايد در مهلت انتخاب واحد فعلاً 20 واحد را انتخاب و در موعد حذف و اضافه حضوراً به اداره آموزش مراجعه و نسبت به ترميم انتخاب واحد خود اقدام نمايند.
تبصره مهم : ضمناً به اطلاع مي رساند چنانچه  در ترم هاي گذشته دانشجويان دروسي را به صورت هم نياز اخذ نموده باشند اگر درس پيش نياز را نمره مردودي گرفته باشند درس هم نياز هم حذف مي گردد به عنوان مثال درس رياضي (1) و رياضي (2) را با هم انتخاب واحد نمايند درس رياضي (1) را نمره مردودي و درس رياضي (2) را نمره قبولي اخذ نمايند، درس رياضي (2) با توجه به آيين نامه آموزشي حذف مي گردد لذا به دانشجوياني که اين شرايط را در ترم هاي گذشته داشته اند توصيه مي گردد هر چه سريعتر جهت حذف به آموزش مراجعه نمايند در غير اينصورت در هر مرحله اي از تحصيل که باشند درس مورد نظر آنها حذف و عواقب بعدي آن به عهده شخص دانشجو مي باشد.  
      8. کليه دانشجويان ورودی 87 و 88  بايستي از اول آبان ماه 1389 نسبت به تکميل و رفع نواقص مدارک پرونده دانشجویی خود اقدام نمايند در غير اينصورت انتخاب واحد آنان باطل خواهد گرديد.
*** دانشجويان کارداني به کارشناسي (اصل مدرک فوق ديپلم) دانشجويان کارشناسي پيوسته (اصل مدرک پيش دانشگاهي )  حتماً باید در پرونده دانشجویی آنها موجود باشد.
     9. طبق تذکرات قبلي دانشجويان کارداني و کارشناسي پيوسته موظفند جهت انجام امور تأييديه تحصيلي به ادارات پست مراجعه و پس از اقدام ، رسيد تأييديه را به اداره آموزش تحويل نمايند لذا مجدداً توصيه مي گردد هنگام شروع کلاسها رسيد مورد نظر را به اداره کل آموزش ارائه نماييد در غير اينصورت عواقب بعدي آنها به عهده شخص دانشجو مي باشد.
تبصره : دانشجويان کارشناسي ناپيوسته جهت دريافت اصل مدرک ، تأييديه و ريزنمرات حتماً بايد به سرکار خانم شادکام مراجعه و نامه مخصوص ارسال مدارک فوق الذکر را دريافت کنند و به آدرس پستي محل تحصيل قبلي خود (کارداني) ارسال نمايند.
مدیران گروه رشته ها :
مدیر گروه رشته عمران-عمران   جناب آقای دکتر احسان خجسته فر
مدیر گروه رشته عمران-آب و فاضلاب   جناب آقای دکتر احسان خجسته فر
مدیر گروه رشته عمران-کارهای عمومی ساختمان   جناب آقای دکتر احسان خجسته فر
مدیر گروه رشته عمران-نقشه برداری   جناب آقای دکتر علی اسماعیلی
مدیر گروه رشته عمران-ساختمان   جناب آقای مهندس جواد ترکزاده
مدیر گروه رشته معماری    جناب آقای مهندس اخوتی
مدیر گروه رشته ریاضی   جناب آقای دکتر رضایی – دبیر گروه سرکار خانم نرگس نقوی
مدیر گروه رشته کامپیوتر-سخت افزار   سرکار خانم مهندس آذربرزین
مدیر گروه رشته کامپیوتر-نرم افزار   سرکار خانم مهندس آذربرزین

ساعات حضور و مشاوره مدیران گروه  متعاقباً اعلام خواهد شد.
*** کلیه دانشجویان رشته عمران – کارهای عمومی ساختمان مقطع کاردانی ورودی مهر 88 که دو ترم قبل در موسسه آموزش عالی بعثت میهمان بوده اند ، ترم مهر 89 نیز در آن موسسه میهمان خواهند شد ، این دانشجویان موظفند پس از پرداخت شهریه ثابت در موسسه عرفان ، جهت انتخاب واحد و پرداخت شهریه متغیر به موسسه بعثت مراجعه نمایند.

راهنماي انتخاب واحد اينترنتي

الف) آدرس پایگاه اینترنتی www.erfan.ac.ir
ب) داشتن نام کاربري ( کد استاندارد)  و کلمه عبور (شماره شناسنامه)
چنانچه در ورود به سايت با پيغام خطا کلمه عبور و يا نام کاربري مواجه گرديديد اگر کلمه عبور را تغيير داده ايد پس مجدداً با شماره دانشجويي و شماره شناسنامه سعي نماييد در غير اينصورت در قسمت بالا پيغامي ثبت گرديده تحت عنوان اگر براي ورود به سيستم دچار مشکل شده ايد لطفاً اينجا کليک نماييد. وقتي وارد قسمت مربوطه شديد اگر شماره دانشجويي و ايميل خود(ثبت شده در سایت) را وارد نماييد رمز شما به آدرس پست الکترونيکي مربوطه ارسال مي گردد.
پ) مراجعه به منو انتخاب واحد و حذف و اضافه/ زير مجموعه انتخاب واحد/ روي کليد نمايش گروههاي جاري کليک نموده، کل گروههاي ارائه شده توسط سيستم به شما نمايش داده مي شود.
ت) دروسي را که مي خواهيد انتخاب نماييد با گذاشتن تيک در کنار هر درس و دکمه ثبت دروس انتخاب شده را انتخاب نماييد.
ث) پس از کليک دکمه دروس انتخاب شده در بالاي صفحه پيغام موفقيت و يا عدم موفقيت ثبت هر درس اعلام مي گردد.
ج) پس از ثبت دروس باموفقيت نمايش انتخاب واحد را انتخاب نماييد که سيستم وضعيت انتخاب واحد شما را در نيمسال اول 89-88 نمايش داده و جهت آگاهي از وضعيت شهريه دروس روي کليد شهريه ترم جاري کليک نماييد.
چ) پرينت از انتخاب واحد انجام شده.

مراحل انتخاب واحد اینترنتی:
1- ورود به سایت  
www.erfan.ac.ir
2- انتخاب آیکن ورود اعضاء ← تایپ نام کاربری (کد استاندارد بالای برگ انتخاب واحد) و رمز عبور (شماره شناسنامه) و وارد نمودن کد امنیتی درون کادر ←  کلیک بر روی آیکن ورود به سیستم
3- منوی انتخاب واحدوحذف واضافه را در بالای صفحه انتخاب نموده -←  بر روی آیکن انتخاب واحد کلیک نمائید ←  در پائین صفحه آیکن نمایش گروههای ترم جاری را انتخاب نموده ←  انتخاب واحدهای دلخواه نموده سپس بر روی آیکن ثبت دروس انتخاب شده  کلیک نمائید ←  انتخاب آیکن نمایش انتخاب واحد  ←  پس از حصول اطمینان از انتخاب واحد خود می توانید گزینه "ثبت نهائی انتخاب واحد" را انتخاب نموده و انتخاب واحد خود را ثبت نهائی نمائید.
تذکر: نهایت دقت را در انتخاب واحد خود، قبل از ثبت نهائی انجام دهید، زیرا بعد از ثبت نهائی امکان برگشت و تغییر به هیچ عنوان وجود ندارد.

نحوه پرداخت الکترونیکی شهریه :
1- ورود به آیکن اطلاعات مالی دانشجو در نوار ابزار بالای صفحه
2- انتخاب گزینه پرداختهای شهریه از طریق سیستم شتاب
3- انتخاب آیکن ارسال به صفحه پرداخت در پائین صفحه (بانک تجارت به صورت پیش فرض باید انتخاب شده باشد)
4- بعد از مراحل بالا مبلغ پرداختی شمابه عدد و حروف مشخص می شود و شما باید بر روی آیکن پرداخت از طریق بانک تجارت کلیک نمائید و در این لحظه به صفحه سامانه پرداخت الکترونیکی بانک تجارت هدایت می شوید.
5- در این مرحله باید اطلاعات شماره کارت، کد CVV2، رمز عبور (PIN2) و تاریخ انقضای کارت را صحیح وارد نموده سپس گزینه "تمامی شرایط و ضوابط را مطالعه کرده و آنرا قبول دارم" انتخاب نموده و تیک بزنید و در نهایت بر روی آیکن پرداخت در پائین صفحه کلیک کنید.
6- پس از این مرحله شما باید مبلغ واریزی به حساب موسسه عرفان را با کلیک نمودن بر روی آیکن"تائید" تائید نموده و یک کد رهگیری از طرف سیستم دریافت نمائید. جهت پیگیری های مالی باید کد رهگیری خود را حفظ نمائید.
با انجام این مراحل و دریافت کد رهگیری و اعلام انجام عملیات با موفقیت از طرف سیستم انتخاب واحد اینترنتی شما پایان می پذیرد.

شماره حساب دانشگاه :
2203451671 بانک تجارت شعبه مرکزی کرمان به نام مؤسسه آموزش عالي عرفان کرمان قابل پرداخت در کليه شعب.    منبع خبر :  آموزش
    نویسنده خبر :  طهماسبی